21 wrzesień 2021, wtorek 21:51
Białe szaleństwo... bez śniegu

Czy biały kolor można dotknąć? Posmakować ? Pomalować? To wszystko sprawdzaliśmy na zajęciach grupowych, które dzieciom, ich rodzicom i nam sprawiają wielką radość!

 
Idą święta nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj

Nasza Poradnia zgłosiła udział w Kampanii Fundacji Dbam o Mój Zasięg "Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!2". Sprawa wydaje się oczywista, bo przecież najważniejsze w życiu są dobre relacje. Fundacja nie tylko rozdała Polsce kartki, ale i zaopatrzyła kartkoodbiorców w pomysły, jak te kartki w rodzinnym gronie wypełnić i upoważniła jednostki pośrednie, czyli nas, do ich rozpowszechniania. W Poradni, zaraz obok sekretariatu mamy specjalną gazetkę poświęconą ww. tematyce, a jak ktoś nie może czerpać stamtąd pomysłów to niech zerknie tutaj .
Od Fundacji otrzymaliśmy 150 kartek do rozdania !!!!! I.... rozeszły się błyskawicznie. Trafiły wszędzie tam, gdzie w okresie przedświątecznym prowadziłyśmy zajęcia warsztatowe, wiec do rodziców w Szkole Podstawowej w Stołcznie, do dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Danuty Śledzikówny "Inka" w Czarnem, do Szkoły Podstawowej w Wierzchowie Dworcu, Bukowie i Myśligoszczy. Otrzymały je też dzieci biorące udział w zajęciach grupowych w Poradni. I w chwili obecnej nie mamy już ani jednej kartki.
Serdecznie dziękujemy Fundacji Dbam o Mój Zasięg za radość, z pośredniczenia w obdarowywaniu innych. To niezwykła inicjatywa, która chce uratować NAS abyśmy w codziennym biegu pamiętali o tym, co NAPRAWDĘ ma znaczenie. Życzymy Wszystkim otrzymania wielu kartek świątecznych i przypominamy, że można je wykorzystać do układania domków, piramid, a także gier oraz prac plastycznych.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Fundacji za świetną Kampanię i możliwość wzięcia w niej udziału. Pozdrawiamy serdecznie!

 
Tu byliśmy - zajęcia z doradztwa zawodowego w Czarnem

2 grudnia Małgorzata Jacyna i Irena Kowalczyk-Peta przeprowadziły zajęcia warsztatowe w Szkole Podstawowej im Danuty Śledzikówny ps."Inka" w Czarnem. Młodzież w przeddzień egzaminów próbnych tryskała energią i pomysłami. To był dobry czas.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia w gościnnej galerii: link.

 
Dzień Pluszowego Misia

Po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia! Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym prowadziły nasze pedagożki. Były rozmowy w kręgu, czytanie, misiowe zagadki, malowanie farbami, tor przeszkód dla misiów i tańce. Po zabawach muzyczno-ruchowych na dzieci czekały słodkie misiowe ciasteczka przygotowane przez naszą koleżankę. Dzieci wykonały też misie sensoryczne z wykorzystaniem sierści alpaki i rzepów do ubrań. Dzięki naszemu sponsorowi - Nadleśnictwu Niedźwiady w Przechlewie - każde dziecko na pamiątkę otrzymało małego misia, nowego przyjaciela. Serdecznie dziękujemy!!!

 
Warsztaty dla rodziców

26 listopada zostałyśmy zaproszone do przeprowadzenia warsztatów z rodzicami na temat "Jak kształcić u ucznia samodzielność, kreatywność i innowacyjność?”. Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej w Stołcznie za zaproszenie, a rodzicom obecnym na spotkaniu za dobrą energię i wspólnie przepracowany czas!
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1187138264818384&id=406355472896671&__tn__=-R

 
Tu byliśmy - Zespół Szkół Technicznych

Dzięki współpracy z Panią Iwoną Kaczmarek - doradcą zawodowym Zespołu Szkół Technicznych Małgorzata Jacyna i Irena Kowalczyk-Peta wzięły udział w Szkolnym Tygodniu Kariery. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia w gościnnej galerii: https://zstczluchow.pl/2019/11/04/szkolny-tydzien-kariery/

 
Fonoholizm - współpraca z Filią nr 2 Pedgagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej

Nasza współpraca z Pedagogiczną Biblioteką w Słupsku Filia Nr 2 w Człuchowie nad projektem "Fonoholizm - zanim będzie za późno" w tym roku zakończyła się.
Podczas warsztatów miałyśmy przyjemność spotkać się z 78 uczniami. Działania były skierowane do młodzieży z klas starszych szkoły podstawowej i ze szkół ponadpodstawowych.
Nasze wspólne działania na bieżąco relacjonowały Panie z Biblioteki (link),a także można było o nich przeczytać w Dzienniku Człuchowskim (link). Na koniec zostałyśmy zaproszone do udziału w uroczystym podsumowaniu Powiatowego Konkursu Literackiego „Fonoholicy są wśród nas” (link). W spotkaniu wzięła udział Lucyna Monikowska. Serdecznie dziękujemy.

 
Sieciowanie doradców

Dzięki gościnności i uprzejmości właścicieli "Ośrodka Rodzinnego" na Kleśniku spotkanie Sieci mogło odbyć się w pięknych okolicznościach jesiennej przyrody, gdzie analiza obowiązujących rozporządzeń, założeń planów, wymiana doświadczeń i przyszłych szkoleń przebiegła gładko i sprawnie. Wszystkie punkty spotkania zostały zrealizowane, a także nawiązały się współprace miedzy szkołami oraz wstępne uzgodnienia dotyczące organizacji praktyk dla uczniów. Kolejne spotkanie zostało wstępnie ustalone na miesiąc luty i dotyczyć będzie ewaluacji i monitoringu realizacji wewnątrzszkolnego planu doradztwa zawodowego.

 
Kurs pierwszej pomocy

Z przyjemnością informujemy, że już teraz możemy udzielać nie tylko standardowo pomocy psychologiczno-pedagogicznej, ale i doraźnej!

14 października pracownicy Poradni wzięli udział w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzonym przez ratowników medycznych: Pana Marka Zarembę i Pana Aleksandra Barańskiego z Zaremba-Paramedic.

 
Fonoholizm - zanim będzie za późno.

Piszą o nas :)


Z przyjemnością informujemy, że nasi pedagodzy terapeuci:
Lucyna Monikowska i Irena Kowalczyk-Peta zostali zaproszeni do prowadzenia warsztatów w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej, filia nr 2 w Człuchowie na temat:
Fonoholizm - zanim będzie za późno.
Warsztaty odbyły się 15 października 2019 roku.
Na zajęcia została zaproszona młodzież z ostatniej klasy szkoły podstawowej i młodzież ze szkoły średniej.
Dziękujemy za zaproszenie gospodarzom, a młodzieży za dobrą energię i zaangażowanie.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia w galerii gospodarzy link

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3